Kurį deguonies aparatą pasirinkti

 

Rinkoje yra itin didelis deguonies aparatų pasirinkimas. Mes nuolat stengiamės pateikti geriausius pasiūlymus savo pirkėjams. Tačiau pasirinkti tinkamą deguonies koncentratorių nuo to netampa paprasčiau, pirkėjams tenka patiems lyginti aparatų techninius duomenis bei įvairiausias savybes, o juk tai kainuoja labai daug! Tai atima iš Jūsų brangų laiką, kurį gaištate ieškodami ir sistemindami informaciją. Įsiklausę į Jūsų klausimus bei pageidavimus nutarėme padėti ir sudaryti šį išsamų bei aiškų geriausio deguonies aparato pasirinkimo gidą.

 

Senelis ir anūkas varto katalogą
 

 

Kas žinotina prieš pasirinkimą


Į deguonies koncentratoriaus pirkimą reiktų žiūrėti kaip į investiciją – jei įsigysite Jums tinkamą ir naudosite jį pagal gamintojo pateiktus reikalavimus - tikrai liksite patenkinti, nes naujasis pirkinys tarnaus ilgus metus. Šiame gide rasite O2K specialistų atliktą deguonies aparatų įvertinimą pagal tris pirkėjui svarbiausias kategorijas – patogumą, galią bei taupumą. Pagrindinis mūsų atlikto vertinimo tikslas buvo surasti geriausią deguonies koncentratorių pagal kokybės bei kainos santykį.

Pirmiausia ir visų svarbiausia – prieš renkantis deguonies aparatą reikia pakalbėti su savo gydytoju. Jo nuomonė ir nurodymai pasirinkimo procese yra būtini besąlygiškai. Gydytojas turi nurodyti koks deguonies srautas (litrais per minutę arba trumpai – LPM) Jums yra būtinas.

Antras, nemažiau svarbus klausimas gydytojui - ar Jums reikalingas nuolatinis deguonies srautas (jis dažniausiai rekomenduojamas naudojimui naktį). Daugumai pacientų užtenka pulsuojančio deguonies srauto, tačiau prieš įsigydami koncentratorių būtinai patikslinkite šį klausimą su savo gydytoju [1]. Jei Jums yra būtinas nuolatinis deguonies srautas, iš pasirinkimo atkrenta beveik visi mobilieji deguonies aparatai (susisiekite su mumis dėl konkretaus modelio). 

Išsiaiškinę minėtus klausimus, pasiteiraukite savo gydytojo ar jis turi papildomų nurodymų ar rekomendacijų Jūsų deguonies terapijai (jei būtina, viską užsirašykite). Prisiminkite, kad konkrečių modelių ir(ar) įsigyjimo vietų gydytojai rekomenduoti negali, nes tai prieštarautų jų profesinei etikai ir galimai įstatymams [2]. 

 

Renkamės kas tinka ir patinka


Sukaupę gyvybiškai svarbią informaciją, galime pereiti prie subjektyviosios t.y. pasirinkti tokį modelį, kuris Jums tinka ir patinka. 

Senelis su deguonies aparatu Invacare Perfecto 2 žaidžia su anūku lauke

Pirmiausia, pagalvokite apie tinkamą dydį bei savo judėjimo ypatumus – kur aparatu naudositės, laikysite ir ar dažnai ir kur reiks jį perkelti bei pervežti. Galbūt Jūs dažnai keliaujate? Jei taip, Jums bus aktualūs aparato išmatavimai, jo svoris, baterijos (akumuliatoriaus) laikas [3]. Ar dažnai tenka skraidyti lėktuvu? Jei taip, Jums gali būti aktualūs kelionių lėktuvu su deguonies aparatu reikalavimai ir rekomendacijos. Net keliaujant Europos Sąjungoje skirtingos šalys bei avialinijos taiko skirtingus reikalavimus kelionėms su nešiojamaisiais (mobiliaisiais) deguonies koncentratoriais. Dalis jas net draudžia, bet siūlo alternatyvius būdus (pvz. Lietuvoje ir Latvijoje "airBaltic" avialinijos deguonies tiekimą kelionės metu pacientui aprūpina vidinių lėktuvo sistemų pagalba) [4]

Kartais pacientams būna išskirtinai svarbus koncentratoriaus skleidžiamas triukšmo lygis. Nors šiuolaikinė deguonies terapijos įranga paprastai skleidžia garsą ne didesnį nei vidutinės klasės šaldytuvas, būna situacijų kuomet žmonėms net ir nedidelis skirtumas tarp skleidžiamų decibelų turi esminės reikšmės.

Visos kitos aparatų lyginamosios savybės neturėtų priklausyti nuo pageidavimų, nes šioms galioja „kuo mažiau, tuo geriau“ taisyklė. Tai - svoris, elektros energijos sąnaudos, valdymo paprastumas ir, be abejonės, kaina.Naujoji karta


Kaip ir visa medicinos technika, deguonies terapijos įranga bėgant metams tobulėjo. Pramoninio dizaino raida bei progresas gamintojus nuolat skatino tobulinti savo produkciją t.y. kurti patogesnius, mažesnius, lengvesnius, ekonomiškesnius bei saugesnius pacientui modelius.

Deguonies aparatų kartų dizainas

Pirmieji deguonies terapijos aparatai svėrė apie 30 – 35 kilogramus ir tai buvo laikoma dideliu pasiekimu. Tačiau gyvenimas keičiasi ir žmogaus kūriniai ilgainiui tampa tobulesniais – šiuolaikiniai koncentratoriai sveria du ar net tris kartus mažiau nei senoji karta. Žymiai pakito ir jų išorė – išmatavimai tapo mažesni, išvaizda kompaktiškesnė bei patrauklesnė, atitinkanti šiuolaikinio dizaino krypčių diktuojamą madą.

Senosios kartos deguonies aparatus naudojantys pacientai skundėsi itin dideliu triukšmu, kurį kėlė šių prietaisų darbas. Gamintojai atsižvelgė į šiuos nusiskundimus ir naujoji aparatų karta šios problemos nebekelia (jų keliamas triukšmas paprastai neviršija 40 – 45 decibelų, tai yra patogu žmogaus klausai). Stacionarūs aparatai buvo ištobulinti, tačiau jų dydis bei energijos poreikiai neatitiko itin keliauti bei judėti mėgstančių pacientų poreikių. Šiems pacientams gamintojai pasiūlė ypač patogią alternatyvą – nešiojamuosius arba mobiliuosius deguonies aparatus.Renkamės geriausią


Nors visi mūsų siūlomi deguonies aparatai yra išties geri bei kokybiški [5], siekdami padėti Jums išsirinkti, turime surasti geriausią kokybės ir kainos santykio požiūriu. Šį kartą mes palyginome tik stacionariuosius aparatus, kurie tinka beveik visiems pacientams, nes turi tiek nuolatinio, tiek ir pulsuojančio deguonies srauto funkcijas. Nešiojamieji (mobilieji) sudaro visiškai kitą klasę ir kainuoja žymiai daugiau [6].

Vertinimui buvo pateikti septyni stacionarūs modeliai iš skirtingų gamintojų - AirSep® VisionAire 5, DeVilbiss® KS525, AirSep® NewLife, OxyBell™ K55, OxyBell™ K3 bei Invacare® PerfectO2.

Toliau pateikiame tris mūsų atliktos lyginamosios analizės išvadų lenteles, kuriose sistemiškai sugrupavome visas svarbiausias lyginamųjų aparatų savybes ir charakteristikas.

Kiekvieną iš aparatų įvertinome 100 balų bendroje skalėje, kuri susidaro iš atitinkamų savybių ar charakteristikų įvertinimo 10 balų sistemoje (kiekvieną atskirai rasite po atitinkama charakteristika, pvz. +8).Patogumas


Pirmiausia, įvertinkime pateiktus deguonies aparatus per patogumo pacientui prizmę - čia svarbu aparato svoris, išmatavimai, jo skleidžiamo triukšmo dydis bei kiti papildomi faktoriai, išskiriantys atitinkamą modelį iš lyginamųjų gretos.


DEGUONIES APARATASSVORIS (kg)TRIUKŠMAS (dB)IŠMATAVIMAI (cm)PRIVALUMAIVISO (balai)
OxyBell K53 13 40

55 x 30.5 × 30

Ratukai 31
+8 +8 +8 +7
AirSep® Visionaire

13.6

40

52.8 x 35.8 x 29.2 Ratukai 32
+8 +8 +9 +7

DeVilbiss® KS525

16.3

40

62.2 x 34.2 x 30.4

Ratukai 29
+7 +8 +7 +7

AirSep® NewLife ELITE

24.5

40 72.4 x 40 x 36.8 Ratukai 25
+4 +8 +6 +7

OxyBell K55

14.5

40 61 x 30.5 × 30 Ratukai 33
Ištraukiama rankena
Du spalvų variantai
+8 +8 +8 +9

Invacare® PerfectO2

20.5

39

58.5 x 38.1 x 30.5

Ratukai 27
+5 +8 +7 +7

OxyBell K3

9.9

45 43 x 34 × 28 Patogus nešioti (rankena) 32
+9 +6 +10 +7


Galia


Deguonies koncentratoriaus techninės galimybės arba tiesiog galia yra svarbus faktorius, dažnai lemiantis pirkėjų pasirinkimą. Kaip matysime, skirtumai tarp lyginamųjų aparatų nėra tokie dideli ir neturėtų būti laikomi esminiais. Į deguonies srauto apimtį (litrais per minutę arba trumpai - LPM) turėtų atkreipti dėmesį tie pacientai, kuriems gydytojas yra nurodęs būtinąsias ribas (būtinai pasitikslinkite!). Didžiajai daugumai pacientų visi lyginami aparatai yra tinkami. Be to, visi šiame tyrime dalyvaujantys aparatai turi nuolatinio deguonies srauto funkciją.

Visi lyginami aparatai papildomai naudoja unikalias ar universalias technologijas, kurių paskirtis paprastai būna didesnis patogumas arba taupumas. Šias technologijas mes išvardinome bei įvertinome toliau pateikiamoje galios lentelėje. Šia prasme išskirtinis yra AirSep® Visionaire 5 modelis. Aparate yra naudojama unikali technologija, leidžianti nenaudoti filtrų ir tokiu būdu palengvinti jo priežiūros darbus (pvz. palyginimui deguonies aparatas Invacare® PerfectO2 naudoja net tris skirtingas filtrų rūšis). DeVilbiss® KS525 pasižymi Turn-down® technologija, kuri leidžia sumažinti aparatui reikalingą elektros energiją kuomet naudojamas ne didesnis nei 2 litrų per minutę (2 LPM) deguonies srautas.

 

DEGUONIES APARATASSRAUTAS (LPM) IR KONCENTRACIJA (PROC.)SIGNALAITECHNOLOGIJOSVISO (balai)
OxyBell K53 0,5 - 3

4L – 85%
5L – 75%

Slėgio stebėjimas Skystųjų kristalų (LCD) ekranėlis 15
Energijos tiekimo stebėjimas Automatinis saugiklis
Purškimo funkcija
+6 +6 +3
AirSep® Visionaire

0,5 - 5

90% + 5,5/ - 3%

Deguonies grynumo stebėjimas Unikali technologija be filtrų 25
Slėgio stebėjimas
Energijos tiekimo stebėjimas Purškimo funkcija (palaikymas)
+9 +9 +7

DeVilbiss® KS525

0,5 - 5 93% ± 3% Deguonies grynumo stebėjimas Turn-down® 21
Slėgio stebėjimas
Energijos tiekimo stebėjimas
+9 +9 +3

AirSep® NewLife elite

0,5 - 5

95% ± 3%

Deguonies grynumo stebėjimas  Srauto užraktas 25
Slėgio stebėjimas Dvigubas srautas (dviems ligoniams vienu metu)
Energijos tiekimo stebėjimas SureFlow (palaikymas)
+9 +9 +7

OxyBell K55

0,5 - 5

93% ± 3%

Deguonies grynumo stebėjimas Skystųjų kristalų (LCD) ekranėlis 21
Slėgio stebėjimas Automatinis saugiklis
Energijos tiekimo stebėjimas Purškimo funkcija
+9 +9 +3

Invacare® PerfectO2

0,5 - 5

87 - 95,6%

Deguonies grynumo stebėjimas  Invacare® Sieve-GARD™ 23
Slėgio stebėjimas
Energijos tiekimo stebėjimas  Invacare® SensO2® (palaikymas)
+9 +9 +5

OxyBell K3

0,5 - 3

93% ± 3%

Deguonies grynumo stebėjimas Skystųjų kristalų (LCD) ekranėlis 18
Slėgio stebėjimas Purškimo funkcija
Energijos tiekimo stebėjimas Automatinis saugiklis
+6 +9 +3


Taupumas


Techninės aparato savybės bei patogumas yra svarbu, tačiau dažniausiai ne šie faktoriai lemia pirkėjo galutinį apsisprendimą įsigyti vieną ar kitą koncentratorių. Tradiciškai svarbiausia yra deguonies aparato kaina. Be to, jau įsigijus deguonies terapijos įrangą tampa aktualu jos ekonomiškumas t.y. kuo mažesnės sąskaitos už suvartotą elektros energiją ir filtrų keitimą (juos keisti paprastai reikia kas 1 - 5 metus, priklausomai nuo gamintojo ir modelio).

Taupumo lentelė apima deguonies aparato mažmeninę pardavimo kainą, naujų filtrų kainą bei elektros energijos sąnaudas. Kaip jau matėme, dalis koncentratorių turi papildomai įdiegtų technologijų ar funkcijų, kurios pacientams leidžia dar labiau susimažinti deguonies terapijos išlaidas.


DEGUONIES APARATASAPARATO KAINA (EUR)

FILTRŲ KAINA (EUR)

ELEKTROS SĄNAUDOS (W)VISO (balai)
OxyBell K53 565 10 230 30
+10 +10 +10
AirSep® Visionaire 637 Filtrai nenaudojami 290 26
+7 +10 +9

DeVilbiss® KS525

945 29 290 - 312 20
+6 +3 +8

AirSep® NewLife elite

1034 23 350 19
+6 +6 +7

OxyBell K55

614 10 300 25
+8 +10 +9

Invacare® PerfectO2

667 23 290 23
+8 +6 +9

OxyBell K3

595 10 210 29
+9 +10 +10


Išvados


O2K lyginamoji analizė apėmė kelių tarp pirkėjų populiariausių modelių palyginimą. Mūsų duomenys rodo, kad geriausiais šiuo metu pasiūloje esančiais stacionariaisiais modeliais turėtume pripažinti AirSep® Visionaire 5, Oxybell™ K55 bei Oxybell™ K3  deguonies koncentratorius.

Visi trys modeliai pasižymi geriausiais techniniais parametrais, apimančiais paciento saugą (pvz. deguonies grynumo stebėjimo funkcija), aukščiausio lygio patogumu bei išskirtine ekonomija.

Daugumai pacientų, kuriems nėra paskirtas itin intensyvus gydymas deguonimi, geriausias pasirinkimas kokybės ir kainos santykio požiūriu yra Oxybell™ K55 modelisNors šis aparatas surinko kiek mažiau balų nei Visionaire®, mūsų komanda pasirinktų šį modelį kaip geriausią deguonies koncentratorių kainos ir kokybės santykio kategorijoje. Pagrindinė priežastis yra kaina  - vienintėlis ryškus skirtumas tarp šių aparatų. (Visionaire® sistema be filtrų kainuoja papildomai maždaug 63.72 € / 220 Lt.).  Jau nebe! Nuo šiol Visionaire 5 kaina skiriasi tik 23 € / 80 Lt. Jo kaina - tik 637 € (2201.13 Lt)! 

Jei ieškote tikrai patikimo deguonies aparato, kuriam nereiktų nuolatinės priežiūros (filtrų keitimo) bei jis būtų pagamintas gerai pasaulyje žinomo prekės ženklo, rekomenduojame rinktis reiktų AirSep® Visionaire 5 modelį

Oxybell™ K3 rekomenduojame rinktis tiems pacientams, kurie prioritetą teikia patogumui ir ekonomijai - šis aparatas yra geresnis dydžio, svorio ir suvartojamos elektros energijos kategorijose.

 
DEGUONIES APARATASviso (Balai)
AirSep® Visionaire 5 83 / 100

OxyBell K55

79 / 100

OxyBell K3

79 / 100
OxyBell K53 76 / 100

Invacare® PerfectO2

73 / 100

DeVilbiss® KS525

70 / 100

AirSep® NewLife Elite

65 / 100

Oxybell™ K3 bus nepamainomas jei namuose neturite pastovios vietos deguonies aparatui laikyti ir(arba) dažnai keičiate savo gyvenamąją vietą. Jei K3 papildomai turėtų akumuliatorių (bateriją), galėtume jį laikyti mobiliuoju aparatu ir tuomet greičiausiai turėtume pripažinti kaip geriausią deguonies aparatą iš visų vertintų šiame tyrime.

 

AirSep Visionaire vertinimo rezultataiOxybell K55 vertinimo rezultataiOxybell K3 vertinimo rezultataiKiekvienas deguonies aparatas turi savo pliusų ir minusų, klausimas tik ar jie yra aktualūs Jums (kaip pacientui). Visi mūsų siūlomi aparatai puikiai tinka daugumai kvėpavimo ligomis sergančių žmonių, tačiau pasitikrinti ar atitinkamas aparatas tikrai tinka, visuomet yra būtina. Galutinį pasirinkimą turėtumėte priimti pilnai atsižvelgę į paciento poreikius bei biudžetą - įsigyti deguonies aparatą visada daugiau apsimoka nei jį nuolat nuomotis (ar žinote kodėl?). Svarbiausias Jūsų patarėjas turėtų būti gydytojas, o dėl kitų, su sveikatos būkle nesusijusių klausimų galime padėti ir mes.


Kviečiame susipažinti su visais mūsų deguonies aparatų pasiūlymais ir priimti teisingą sprendimą.
Atnaujinta: 2015-01-02 13:38:01 GMT+2


Paaiškinimai


1. Visi mūsų siūlomi įsigyti stacionarūs deguonies aparatai turi nuolatinio deguonies srauto funkciją. Šios funkcijos neturi dalis nešiojamų aparatų. Pastarieji paprastai gali pasigirti tik pulsuojančio deguonies srauto galimybėmis. Dėl konkrečių modelių rekomenduojame informacijos ieškoti atitinkamos prekės „Ypatybių“ skiltyje arba susisiekti su mumis.


2.Į situaciją kuomet gydytojas Jums pataria įsigyti tam tikrą modelį iš jo nurodytos vietos reiktų žiūrėti atsargiai. Tokiu atveju paprastai egzistuoja finansinis motyvas, o ne tik gydymo tikslai.


3.Jei tai nešiojamas (mobilus) koncentratorius.

 

4.Šią informaciją paprastai galima rasti aparatų gamintojų arba atitinkamų oro linijų kompanijų svetainėse. Jei norėtumėte plačiau sužinoti apie keliones lėktuvu su mobiliaisiais deguonies aparatais, sekite mūsų naujienas socialiniuose tinkluose.

 

5.Mūsų specialistų komanda, sudaryta iš medikų bei inžinierių-technikų, atrenka ir parengia tik geriausius rinkoje siūlomus deguonies aparatus. Prieš patenkant į lentynas, kiekvienas modelis įvertinamas pagal specialią metodiką ir tik perėję šią atranką modeliai yra patvirtinami.

 

6.Geriausio nešiojamojo (mobiliojo) deguonies koncentratoriaus rinkimus planuojame atlikti bei paskelbti svetainėje artimiausiu metu.